Noor Meister

Noor Meister võistlusest

Kutsemeistrivõistlused on parim viis tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid ning anda noortele võimalus oma oskuste võrdlemiseks. Võistlusülesannete lahendamisel lähevad arvesse kiirus, täpsus ning omandatud teoreetiliste ja praktiliste teadmiste kasutamine.

Pealtvaatajatele pakuvad võistlused võimalust tutvuda erinevate ametite ja kutsekoolidega ning näha oma silmaga, kuidas noored meistrid oma tööd teevad. Lisaks on kutsevõistlused kohaks, kus tööandjad saavad tutvuda tulevikutegijatega.

Eestis on noorte kutsevõistlusi korraldatud juba aastast 2006. Aastaringselt korraldatakse võistlusi mitmes formaadis:

Üksikvõistlused Noor Meister, võistlussaade Noor Meister ja oskuste festival Noor Meister.

Metallist auhinnamehikesed- Ehitus

Oskuste festival Noor Meister

Metallist auhinnamehikesed -juuksuri eriala

Alates 2013. aastast toimub Noor Meister eraldiseisva festivalina, kus lisaks kutsemeistrivõistlusele tutvustatakse õppimisvõimalusi kutsekoolides. Oma oskused saab proovile panna põnevates töötubades, mida viivad läbi nii kutsekoolid kui ka ettevõtted, ning karjäärispetsialistid annavad nõu haridustee kujundamisel. 2018. aastast alates toimub suurüritust oskuste festivali nime all. Keskendume noorte oskuste väärtustamisele ning näitame, kuidas tulevikus võib omandatud oskustest saada väärtuslik amet.

Viimastel festivalil toimusid kutsemeistrivõistlused ligikaudu 20 erialal. Oskuste festival on toonud igal aastal kokku ligi 6000 noort üle Eesti!
Covid-19 leviku tõttu on suur festivali kahel viimasel aastal ära jäänud.

Telesaade Noor Meister

Telesaade Noor Meister on vaatajaid rõõmustanud juba kaks hooaega. ETV2st alguse saanud ja ETV põhikanalile liikunud võistlussaade toob vaatajate ette parimad noored õppurid kutsekoolidest üle Eesti!

2020 hooajal panid oma oskusted ja teadmised proovile restoraniteenindajad, mehhatroonikud, laotöötajaid, ehituspuuseppad, IT süsteemide spetsialistid, ehitusviimistlejad ja majutusteenindajad.

Noore Meistri saateid saad järele vaadata ETV kodulehel või Youtubes!

Üksikvõistlused

Üksikvõistlused toimuvad kas festivali või saatesarja väliselt kutsekoolides üle Eesti.