WorldSkills

WorldSkills võistlusest

WorldSkills on ülemaailmne kutsemeistrivõistlus, kus võtavad erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid.

WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma. Eestit esindust kooridneerib Haridus- ja Noorteamet.

Igal alal hinnatakse nii tehnilist sooritust kui ka meeskonnatööd, omavahelist suhtlemist ja oskust töötada projektiga. Lõpptulemusi hinnatakse kuld-, hõbe- ja pronksmedalitega. Eraldi tunnustatakse edukaid võistlejaid ka meisterlikkuse medaliga.

WorldSkillsi võistlusi korraldatakse iga kahe aasta tagant. Lisainfot leiad WorldSkills Internationali ametlikult koduleheküljelt.

22.–27. augustil toimus WorldSkills 2019 Kaasanis, Venemaal. Esindatud oli rohkem kui 60 riigi esindajad ja toimus 56 erinevat võistlust. Eestist osales 12 võistlusalal: florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja.

Järgmised, 46ndad võistlused toimuvad 2021. aastal Shanghais, Hiinas.